Ser koryciński: cena, zamówienia i rodzaje produktów

Spis treści


Istnieje wiele kwestii, które wzbudzają zainteresowanie u klientów planujących kupno sera korycińskiego. Cena, dostępne smaki, czy jakość to tylko kilka spośród nich. Wyróżniamy sery śmietankowe, wędzone, a także z dodatkiem bazylii, czarnuszki, czosnku niedźwiedziego, gorczycy oraz wielu innych przypraw. Podczas produkcji serów dokładamy starań, aby sery te stanowiły rodzaj definicji dla wysokiej jakości wyrobów, jeśli chodzi o nabiał. Nasze krowy karmione są jedynie paszami o naturalnym składzie, a od wiosny do jesieni pasą się na łąkach, gdzie mogą jeść trawę. Sery wytwarzamy z mleka, które nie jest poddawane procesowi pasteryzacji, dzięki czemu zachowują one pełnię składników odżywczych oraz walorów smakowych.

Produkcja sera korycińskiego

Sery korycińskie są wytwarzane przez lokalnych producentów działających na terenie Podlasia. Wykorzystuje się tutaj tradycyjne metody serowarskie, co ma przełożenie na wysoką jakość produktów. Jeśli chodzi o ser koryciński, cena jest doskonałym adekwatna do jakości, a jego smak i aromat są tak specyficzne, że podrobienie ich jest niemal niemożliwe. Wszystko ze względu na fakt, że krowy, których mleko jest wykorzystywane podczas tworzenia naszych serów, są wypasane na łąkach, mogą żywić się świeżą trawą (inaczej niż w przypadku mleczarni działających na skalę przemysłową, gdzie konieczna jest dieta zwierząt jest oparta głównie na paszach). Klienci powinni również wiedzieć, że produkcja serów korycińskich pozostaje pod stałą kontrolą Inspekcji Weterynaryjnej oraz Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Ważne z punktu widzenia nabywców są również następujące fakty:

  1. ser koryciński to odmiana żółtego sera dojrzewającego,
  2. sery mają kształt kuli, a ich powierzchnia jest pokarbowana (jedna kula waży ok. 3 kg),
  3. struktura produktów przypomina gąbkę o dużej sprężystości,
  4. kolor i smak serów korycińskich są uzależnione od tego, jak długo sery leżakują,
  5. warta uwagi jest wysoka jakość, którą daje ser koryciński — cena pozostaje rozsądna biorąc pod uwagę proces tworzenia serów i ich właściwości,
  6. im dłużej dojrzewa ser, tym jego smak staje się bardziej intensywny.

Warto także zwrócić uwagę na duży wybór dodatków do wyrobów serowarskich. Ser z czosnkiem, pieprzem, gorczycą, czarnuszką i innymi ziołami i ziarnami są doceniane nawet przez najwybredniejszych smakoszy.

Coraz więcej osób decyduje się na kupno sera korycińskiego. Cena poszczególnych wyrobów jest zachęcająca, a system zamówień został rozwiązany w bardzo przyjazny dla konsumentów sposób. Sery można zamawiać przez 7 dni w tygodniu, o każdej porze. Zastrzegamy jednak, że termin realizacji jest zależny od dostępności określonych smaków. Czasami zdarza się, że trzeba wyprodukować ser specjalnie dla jednego Klienta. Zawsze jednak dbamy, aby jak najszybciej dostarczyć zamówione sery do interesantów.

Sery korycińskie różne rodzaje cena

Ser koryciński: cena poszczególnych produktów

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem sera korycińskiego, cena z pewnością jest jedną z tych kwestii, które zdecydują o zakupie. Swojskie sery z Korycina nie są szczególnie drogie — zakres cenowy obejmuje kwoty od 37 do 42 złotych za kilogram.

Co więcej, dość często organizowane są różne akcje promocyjne. Zwróćmy uwagę, że sery w niektórych supermarketach, kosztują zazwyczaj około 35-40 zł za kilogram produktu, co jest porównywalne z wartością wyrobów z Korycina. Jakość serów swojskich jest jednak często wyższa, więc warto w nie inwestować.

Warto przeczytać: Gdzie wykorzystać ser koryciński? Przepis na prawdziwy włoski makaron!


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jak długo dojrzewa ser koryciński?

Ser koryciński dojrzewa przez różny czas, co wpływa na jego smak i konsystencję. Dłuższy proces dojrzewania sprawia, że smak staje się bardziej intensywny.

Jakie smaki sera korycińskiego są dostępne?

Sery korycińskie oferowane są w wielu smakach, w tym śmietankowe, wędzone, a także z dodatkami takimi jak bazylia, czarnuszka, czosnek niedźwiedzi, gorczyca i wiele innych.

Czy ser koryciński jest produkowany z mleka pasteryzowanego?

Sery korycińskie produkowane są z niepasteryzowanego mleka, co pozwala zachować pełnię składników odżywczych i walorów smakowych.

Jak zamawiać ser koryciński?

Sery można zamawiać przez internet 7 dni w tygodniu, o każdej porze. Termin realizacji zależy od dostępności określonych smaków.

Dlaczego warto kupować ser koryciński?

Ser koryciński jest wysokiej jakości produktem, produkowanym z mleka od krów karmionych naturalnymi paszami i wypasanych na łąkach.

keyboard_arrow_up