O NAS

SEROWAR PODLASKI

Prawdziwe sery korycińskie

SEROWAR PODLASKI jest firmą rodzinną z wielopokoleniową, ponad 100- letnią tradycją wytwarzania serów, natomiast produkcja Sera korycińskiego „swojskiego” została zainicjowana przez Krystynę i Andrzeja Łukaszuk w latach 80. Wówczas ser wytwarzano z mleka pochodzącego z własnego gospodarstwa rolnego. Sukcesywnie pracowaliśmy nad usprawnieniem procesu produkcyjnego, przy zachowaniu tradycyjnej, niezmiennej od lat receptury.

Z biegiem lat stworzyliśmy miejsce, w którym możemy kontynuować rodzinne tradycje i wyrabiać ser koryciński „swojski”. Wszystkie czynności produkcyjne opierają się na ręcznej pracy- formowanie, solenie oraz pielęgnacja serów.

Sery Korycinskie-Gosia Czarny
Krowy do mleka na ser koryciński

Wyjątkowy smak

Dzięki naszemu zaangażowaniu w promocję serów korycińskich, są one znane nie tylko wśród lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że ich smak rozpieszcza także podniebienia smakoszy serów z Polski i Europy. Od początku działalności stawiamy na jakość naszych wyrobów i naszych relacji z klientami.

Ser koryciński

Marka z wyróżnieniami

Włożyliśmy wiele trudu i serca w to, by rozsławić wyjątkowe walory smakowe naszego sera. Zadbaliśmy o to, by tradycyjna metoda jego wytwarzania była prawnie chroniona. W ten sposób Ser Koryciński „Swojski” najpierw znalazł się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a następnie w roku 2012 został zarejestrowany przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.

Nasz ser posiada także – wydany przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych – Certyfikat Jakości. Jesteśmy dumni z tego, że ser z Korycina uzyskał odznaczenie Podlaska Marka Roku 2004 i odniósł sukces w konkursie Perła 2004. Jego niezwykłe walory smakowe podkreśla także to, że pojawił się w Żółtym Przewodniku Gault & Millau Polska 2017.

To wszystko sprawiło, że nasze  sery, znane jako sery korycińskie, zyskały tak wyjątkowy status w Polsce i za granicą.

Nagrody za sery korycińskie

Zostaliśmy cenionym producentem sera korycińskiego

Jako producent sera korycińskiego zwracamy uwagę na dobry kontakt z Klientami. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, prezentując na rozmaitych targach i festynach nowe odsłony smakowe naszych specjałów. Urozmaicamy tradycyjne kompozycje smakowe tak, by wszyscy wielbiciele serów domowych mogli znaleźć w naszej ofercie coś smacznego i coś nowego. Jesteśmy przekonani o tym, że dobry serowar nie tylko zna opinie smakoszy swoich wyrobów, ale także bierze pod uwagę ich sugestie i życzenia.

Dlatego tak ważny jest dla nas bezpośredni kontakt z Kupującymi – liczymy się z ich opiniami i dokładamy wszelkich starań, by sprostać ich potrzebom. Z tego względu prowadzimy nie tylko stacjonarną sprzedaż serów korycińskich, ale także sklep internetowy, dzięki któremu naszymi Klientami stają się mieszkańcy różnych zakątków Polski. Zamówienia realizujemy bezzwłocznie, by nasze domowe sery możliwie szybko znalazły się na Waszych stołach – bez względu na to, gdzie się one znajdują.

To dzięki naszym staraniom sery korycińskie zdobyły sławę.

Dziś, ser koryciński „swojski” rozpoznawalny jest w całej Polsce, a także za granicą.

Certyfikat

Zapraszamy do skosztowania naszych wyrobów

Przekonacie się, że smak serów korycińskich nie ma sobie równego.

keyboard_arrow_up