Spis treści
- Sery korycińskie, czyli domowy wyrób z Podlasia
- Ser koryciński — swojski i smaczny
- Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Sery korycińskie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród polskich konsumentów. Jest to wynikiem tego, że powstają one w myśl unikalnej receptury, a producent oferuje klientom aż 31 smaków swoich wyrobów. Podczas procesu produkcji ogromna uwaga zwracana jest na szczegóły, które potem mają kluczowe znaczenie dla smaku serów Korycin. Jednym z nich jest to, że wytwarzane są one jedynie ze świeżo udojonego mleka, którego do wyprodukowania jednego kilograma sera potrzeba aż 25 litrów! W mleczarniach działających na skalę masową bardzo często umykają pewne detale (np. utrzymanie optymalnej temperatury w czasie podgrzewania), co zwykle ma negatywny wpływ na jakość końcowego produktu – tutaj również widać przewagę sera korycińskiego. Co jeszcze wyróżnia sery korycińskie na tle konkurencji?
Sery korycińskie, czyli domowy wyrób z Podlasia
Serowarstwo domowe to rodzaj przygody kulinarnej, a produkcja serów – pasja, którą warto nieustannie rozwijać, stosując nowatorskie techniki. W wielu przypadkach okazało się, że wdrożenie nowych, nie zawsze oczywistych metod zaowocowało stworzeniem sera o wyjątkowym smaku i konsystencji. Sery korycińskie wytwarzane w domowych warunkach charakteryzują się tym, że każda kolejna partia może mieć inne walory smakowe niż poprzednia. Nie spotkamy się z niczym podobnym w przypadku serów pochodzących z produkcji przemysłowej.
Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia pasteryzacji. Jeśli ser produkowany jest z mleka pasteryzowanego, powoduje to utratę sporej ilości jego wartości i może mieć negatywny wpływ na smak. W przypadku sera domowego, czyli wytwarzanego z mleka niepasteryzowanego, produkt zachowuje nie tylko większość cennych składników odżywczych, ale także intensywność smaku i aromatu. Właśnie na tym polega zasadnicza różnica pomiędzy serami, jakie można kupić w supermarkecie, a serami korycińskimi.
Ser koryciński — swojski i smaczny
Żyjemy w czasach, gdy wiele produktów trafiających na półki sklepów nosi na sobie znamiona modyfikacji genetycznych, zawiera szkodliwe dla zdrowia konserwanty i barwniki, a ich smak jest zależny od tego, ile wzmacniaczy aromatu zostało użytych na etapie produkcji. Konsumenci nie są obojętni na ten stan rzeczy, dlatego tak chętnie sięgają po artykuły spożywcze wytwarzane na mniejszą skalę. Sery korycińskie są tego przykładem — wytwarza się je jedynie z naturalnych surowców z zastosowaniem tradycyjnych metod.
Jako producent posiadamy w swojej ofercie kilkadziesiąt smaków serów, co jest jedną z głównych przyczyn jego popularności. Klienci mogą wybierać spośród aromatycznych produktów z dodatkiem polskich ziół, takich jak kminek, rozmaryn, mięta oraz lubczyk. Istnieją także warianty z suszonymi borowikami, gorczycą, różnymi rodzajami pieprzu, czosnkiem oraz wiele innych. Opcji jest na tyle dużo, że każdy z pewnością zdoła wśród nich odnaleźć taką, która najbardziej odpowiada jego potrzebom.
Co więcej, wszystkie zioła, grzyby i przyprawy są mocno wyczuwalne w serach korycińskich, dzięki czemu produkty te stanowią świetne uzupełnienie klasycznych desek serów i bez trudu można dopasować je do odpowiednich win lub dodać do sałatek, wykorzystać jako dodatek do włoskich makaronów albo potraw mięsnych.
Sery korycińskie są wyrobami wyjątkowymi. Wynika to ze starań czynionych na etapie produkcji sera, aby jak najlepiej trafiać w gust konsumentów. Sery te z powodzeniem mogą służyć jako uzupełnienie wielu wykwintnych dań. Świetnie sprawdzą się w kuchni włoskiej, prowansalskiej, a także bałkańskiej.
Warto przeczytać: Ser koryciński jako dodatek do wykwintnych potraw
Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Czym unikalne są sery korycińskie?
Sery korycińskie wyróżniają się unikalną recepturą oraz dużą różnorodnością smaków, dostępnych aż w 31 wariantach. Są one produkowane wyłącznie ze świeżo udojonego mleka.
Dlaczego sery korycińskie są uważane za wyjątkowe?
Ręczna produkcja, dbałość o detale i użycie wyłącznie świeżego, niepasteryzowanego mleka przekładają się na wyjątkowy smak i wartości odżywcze sera.
Jaka jest różnica między serami korycińskimi a innymi serami?
Sery korycińskie produkowane są w warunkach domowych, co pozwala na zachowanie bogatego smaku i aromatu, w przeciwieństwie do serów przemysłowych.
Jakie smaki oferują sery korycińskie?
W ofercie znajdują się sery z dodatkiem polskich ziół, suszonych borowików, różnego rodzaju pieprzy i innych przypraw, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Jak można wykorzystać sery korycińskie w kuchni?
Sery korycińskie świetnie komponują się z winami, są doskonałym dodatkiem do sałatek, włoskich makaronów czy jako element desek serów.